Originálny dizajn

Špičkový produkt vo svete dekorácie a dizajnu s veľkým množstvom kombinácií tvarov, farieb a materiálov.
Panely sa tešia veľkej obľube architektov, dekoratérov, dizajnérov a promotérov. Predstavujú dokonalú kombináciu kreativity našich návrhárov a inovácií našich technikov, čím nám umožňujú odlíšiť sa na trhu a zaradiť sa k celosvetovej špičke výrobcov panelov. Pozrite si náš dokonalý dizajn, zamilujte sa a zvýraznite Váš interiér alebo exteriér. V ponuke PanelPiedra® nájdete viac ako 60 rôznych štýlov, textúr a farieb v kolekciách CLASSIC, BRICK, DESIGN, NATURE, LIFE STYLE

 

Rýchla montáž

Panely s ľahkou manipuláciou, rýchlou a jednoduchou montážou pomocou skrutiek a hmoždiniek.
Štandardná veľkosť PanelPiedra® panelov je cca 1 m2 (presnú špecifikáciu nájdete pri každom type a kolekcii v našej galérii) a predstavuje flexibilný spôsob montáže tzv. „puzzle“ systémom. Panely sú ultraľahké (6-8 kg/1 m2), sú odolné a ich rozmery je možné veľmi jednoducho zmenšovať pomocou dostupných rezacích nástrojov. Inštaláciu zvládne aj jedna osoba, proces si nevyžaduje odbornú pomoc. Montážny návod / Montážne video

 

Interiér a exteriér

Unikátne estetické riešenie pre najnovšie trendy v interiérovom a exteriérovom dizajne.
PanelPiedra® panely predstavujú platne s povrchom z drveného mramoru, čím si zabezpečujú reálnu kamennú štruktúru a farbu. Ich dlhoročná stálosť je certifikovaná aj pre vonkajšie použitie. Zloženie panelov neumožňuje vytváranie vlhkosti alebo tvorbu baktérií. Naviac, použitím polyuretánu a polyesterovej živice majú panely zvukovo i tepelne izolačné vlastnosti. Môžu sa inštalovať na všetky druhy objektov v interiéri (obchody, reštaurácie, hotely, obchodné reťazce, obchodné centrá, show-rooms, haly, kancelárske priestory a pod.) ako aj v exteriéri (fasády, terasy, ploty).

 

Akýkoľvek povrch

Nízka hmotnosť, pevnosť a odolnosť umožňuje inštaláciu na všetky druhy povrchov a konštrukcií.
PanelPiedra® panely je možné namontovať na akýkoľvek povrch pomocou skrutiek alebo lepidlom. Finálnou úpravou vždy dosiahnete dokonalý efekt celistvého obkladu bez špár. Vďaka nízkej hmotnosti je ich možné použiť aj na sadrokartón, polystyrén a povrchy, kde nie je možné použiť tradičný kamenný obklad. Panely vo verzii HD sú vhodné na obklad krbov.

 

Výhody

Najľahší panel na trhu – Rýchla a jednoduchá montáž – Dokonalé prevedenie – Zvuková a tepelná izolácia – Odolnosť voči vlhkosti – Elegantná kombinácia tvarov a materiálov – Jednoduchá preprava a manipulácia – Nenáročná údržba

 

Informácie o produkte

Jedná sa o spojovací panelový puzzle systém, ktorý je vhodný pre vnútorné ako aj vonkajšie obklady stien.

piedra-zlozenie

Prvá vrstva predstavuje 3-5 milimetrov hrubý betónový polymér na báze kameňa (s názvom “Kameň”), ktorý je zložený zo zmesi živice (15% objemu spolu s vhodným katalyzátorom) a zmesi drviny (85% objemu obsahuje uhličitan vápenatý, dolomity, silikáty, hlinitany, melanín a ohňovzdorné prísady)
Druhá vrstva sa skladá zo vstrekovanej polyuretánovej peny s priedušnými článkami, ktoré zaručujú panelom veľmi dobrú termickú a zvukovú izoláciu (s názvom “Polyuretán”)

 

Čistenie a údržba panelov

Najlepším prostriedkom na čistenie panelov je voda. Čistením vodou dosiahnete odstránenie prachu. V prípade, že je nutné použiť dezinfekciu akejkoľvek časti, použite neutrálne pH mydlá. V žiadnom prípade nepoužívajte agresívne chemikálie ako sú bielidlá, prostriedky na báze kyseliny, čpavku ako aj prípravky na odstránenie vodného kameňa, atď. Tieto prostriedky poškodzujú štruktúru a môžu vytvárať biele škvrny. Takisto neodporúčame použitie akýchkoľvek olejových a drsných čistiacich prostriedkov.

 

Balenie a doprava

Panely a ich príslušenstvo sú dodávané v nevratných kartónových škatuliach na impregnovaných drevených paletách. Panely je možné prepravovať všetkými bežne dostupnými spôsobmi.

 

Informácie o životnom prostredí

Panely nepredstavujú žiadne riziko pre ľudské zdravie (okrem priameho požitia) alebo pre životné prostredie. Sú vyrobené na ekologickej báze a zo 75% obsahujú zostatky minerálnych lomov.

 

Odporúčania

Skladovanie – panely musia byť uskladnené v krytom sklade, najlepšie v originálnom balení od dodávateľa, uložené na plochý a vodorovný povrch. Skladujte pri teplote 5 až 45 °C.

 

Manipulácia

Panely môžu pri inštalácii vytvárať prach, v takom prípade použite odsávacie zariadenie alebo inú vhodnú ochranu dýchacieho ústrojenstva. Po inštalácii umyte použitú pracovnú plochu.

 

Likvidácia

Snažte sa minimalizovať plytvanie materiálu. Likvidácia odpadu by mala byť vykonaná prostredníctvom odpadových spoločností, v súlade s platnými legislatívnymi požiadavkami a predpismi na ochranu životného prostredia. Vyhnite sa likvidácii prostredníctvom použitia kanalizácie.